Reklama

Oszukał przez internet około 100 osób. Policjanci szukają poszkodowanych

fot. policja
fot. policja

Mężczyzna używał na portalach ogłoszeniowych nicku "vendisto".

Sprawą zajmowali się policjanci z poznańskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Jak ustalili, w sieci działa oszust używający nicku "vendisto". - Ogłoszeniodawca oferował do sprzedaży różnego rodzaju przedmioty, za które inkasował pieniądze, po czym nie wywiązywał się z umowy. Żadnych przedmiotów nie przesyłał, nie zwracał pokrzywdzonym wpłaconych pieniędzy. Działając w ten sposób sprawca mógł oszukać na terenie całej Polski około 100 osób - podaje policja.

Policjanci ustalili nie tylko nick, jakim posługiwał się mężczyzna, ale także numer telefonu i mail, z jakich korzystał. To pozwoliło na ustalenie jego imienia i nazwiska. Okazało się, że to 36-latek z Gorzowa Wielkopolskiego poszukiwany przez kilkadziesiąt jednostek z całego kraju za oszustwa. 18 maja został zatrzymany w Dziwnowie. Zabezpieczono jego laptop, telefony komórkowe, karty telefoniczne, pendrivy, karty pamięci, a także gotówkę.

- Zatrzymanemu przedstawiono zarzut osiągnięcia korzyści majątkowej poprzez niekorzystne doprowadzenie pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem na szkodę mieszkańca Wielkopolski tj. o czyn z art. 286§1 kk. Postępowanie w powyższej sprawie prowadzone jest przez funkcjonariuszy z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KWP w Poznaniu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań-Grunwald.

36-latek przebywa obecnie w poznańskim areszcie. Policjanci szukają pokrzywdzonych przez mężczyznę. - Osoby, które zostały oszukane przez osobę o nicku "vendisto" prosimy o kontakt z policjantami z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KWP w Poznaniu pod numerem tel. 47 77 142-21 w godz. 7.30 - 15.30.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
12℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
13.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro