Reklama

Policyjny pościg w polu rzepaku. "Mężczyzna, kładąc się znikał funkcjonariuszom z pola widzenia"

fot. KPP Wągrowiec
fot. KPP Wągrowiec

38-latkowi grozi 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotnie popołudnie policjanci patrolujący teren gminy Gołańcz zauważyli mężczyznę na skuterze bez kasku na głowie. Mężczyzna, widząc patrol policji, który wydał polecenie do zatrzymania, zawrócił na drodze i rozpoczął ucieczkę. Policjanci rozpoczęli za nim pościg radiowozem na sygnale.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

"Po kilkudziesięciu metrach mężczyzna skręcił w polne drogi i uciekał wśród pól. Po chwili zdając sobie sprawę, że na nic zda się dalsza ucieczka, postanowił wjechać bezpośrednio w pole rzepaku i kontynuować ucieczkę pieszo. Dalszy pościg za mężczyzną był bardzo utrudniony, gdyż rzepak był na tyle wyrośnięty, że mężczyzna kładąc się w nim, znikał z pola widzenia biorących udział w pościgu funkcjonariuszy" - informuje mł. asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy policji w Wągrowcu.

"Gołanieccy policjanci otrzymali wsparcie funkcjonariuszy z Damasławka i Wągrowca. Rozpoczęto przeczesywanie pola. Mężczyzna, który położył się w polu, zauważył zmierzających ku niemu policjantów. Rozpoczął dalszą ucieczkę w gęstwinie, jednak bezskutecznie próbował wyrwać się funkcjonariuszom i stawiał daremny opór. Został obezwładniony, na jego rękach zatrzasnęły się kajdanki, policjanci wyprowadzili go z gęstej roślinności" - dodaje.

Mężczyzna już wcześniej znany był policjantom. Już rok wcześniej odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę przed policjantami. Dodatkowo sąd nałożył na niego roczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje jeszcze przez kilka miesięcy.

Dalsze czynności wykazały, że znajdował się pod wpływem alkoholu. Miał około 2 promile w organizmie. Policjantów czekają też dalsze ustalenia dotyczące skutera na którym się poruszał. Pojazd nie posiadał badań technicznych i OC. W policyjnych systemach widnieje, jako skradziony na terenie Niemiec.

Teraz 38-latek odpowie za swoje zachowanie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro