Reklama
Reklama

Jeżycka restauracja zamknęła się z dnia na dzień. ZKZL ponownie wystawia lokal na aukcję

fot. ZKZL
fot. ZKZL

O problemach klientów restauracji pisaliśmy już w kwietniu.

O kłopotach klientów i pracowników restauracji Dąbrowskiego 42, która została zamknięta na początku kwietnia, poinformowała nas kobieta, która miała w lokalu zarezerwowaną komunię swojego dziecka. Nasza Czytelniczka już jesienią zarezerwowała w lokalu komunię i wpłaciła zaliczkę. Skarżyła się nam, że nie może skontaktować się z restauracją i nie odzyskała pieniędzy. Po naszych tekstach ostatecznie odzyskała zaliczkę.

Jak udało nam się ustalić, restauracja nie tylko miała problem ze zwrotem zaliczek klientom, ale też nie wypłaciła wynagrodzenia wszystkim pracownikom. Co więcej, nie płaciła czynszu ZKZL-owi, od którego dzierżawi lokal. ZKZL w końcu uruchomił proces windykacyjny - chce odzyskać należności i lokal.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych właśnie ogłosił, że 1 czerwca o 12.00 odbędzie się licytacja lokalu przy Dąbrowskiego 42. - Lokal przeznaczony jest do prowadzenia działalności gastronomicznej i spełnia wszystkie normy związane z tym biznesem. Atutem tego zabytkowego miejsca jest ogródek oraz parking dla gości znajdujący się na tyłach restauracji. Łączna powierzchnia lokalu to ponad 700 metrów kwadratowych na 3 kondygnacjach. W budynku zaaranżowane są dwie sale restauracyjne z których każda ma ponad 130 metrów kwadratowych. Dodatkowo na parterze zaaranżowano bar - informuje ZKZL. Zwycięzcą licytacji zostanie podmiot, który zaproponuje najwyższy czynsz za lokal.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
14.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro