Reklama
Reklama

Był browar, w jego miejscu powstanie centrum handlowe

Zdjęcie z marca | fot. ostrow24.tv
Zdjęcie z marca | fot. ostrow24.tv

Taka przyszłość może czekać teren po ostrowskim browarze.

Ostrowski Browar powstał w latach 30. XIX wieku. Ale dopiero w latach 70. przeżywał rozkwit. Wtedy kupił go Richard Hirsch. Nie tylko produkował piwo, ale też prowadził restaurację, w której podawano złoty trunek własnej produkcji. Czas płynął, a browar wciąż funkcjonował - mimo wojen i zmian gospodarczych w naszym kraju. W kolejnych latach to tutaj powstawały takie piwa jak Wiarus, Jubileuszowe, Koźlak, Złoty Kłos. Lech Mocny czy Rejtan. Z czasem ostrowski browar stał się częścią Kompanii Piwowarskiej. Początek XXI wieku okazał się jednak dla browaru fatalny. Podjęto decyzję o jego likwidacji.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Obiekty długo stały opuszczone, aż w końcu wiosną 2023 roku rozpoczęła się rozbiórka budynków. Już wiadomo, że na tym terenie powstanie centrum handlowe. Tak wynika z doniesień portalu retailnet.pl. Za komercjalizację odpowiadać ma RG-Leasing, a obiekt ma mieć powierzchnię kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych. Będzie to centrum handlowe położone najbliżej miejskiego rynku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
16.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro