Reklama
Reklama

Ostatni etap modernizacji trasy tramwajowej GTR - Kórnicka. "Trwają intensywne prace"

fot. Mariusz Wiśniewski / FB
fot. Mariusz Wiśniewski / FB

Z wizytą na budowie znów pojawił się zastępca prezydenta Poznania.

Od rana plac budowy ostatniego etapu modernizacji trasy tramwajowej GTR - Kórnicka wizytował zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

"Trwają intensywne prace. Pomiędzy os. Lecha i os. Tysiąclecia po długim, wynikającym z decyzji środowiskowych okresie ochronnym traszek, w którym nie można było prowadzić robót budowlanych, wykonano już rozbiórkę torowiska. Wyznaczono także miejsca, w których wybudowane zostaną nowe miejsca dla zimowania tych płazów. Po ich wykonaniu rozpocznie się także rozbiórka podbudowy. Powstają nowe układy komunikacyjne: piesze i rowerowe. Budowane jest wygodne dojście do przystanku Tysiąclecia oraz platformy nowego przystanku Łacina" - relacjonuje w mediach społecznościowych. Dodaje, że prace brukarskie rozpoczęły się także na przystanku Kórnicka. "W rejonie Polanki wielkimi krokami zbliża się montaż szyn. Powstała również płyta pod przyszłe skrzyżowanie z nową ulicą, tworzącą wschodni odcinek tzw. Ringu Łaciny. Dzięki temu możliwe będzie jej przyszłe dowiązanie bez ingerencji w torowisko tramwajowe" - przekazuje.

Zastępca prezydenta Poznania podkreślił też, że na odcinku od ulicy Pleszewskiej, po ulicę Warczygłowy, Kaliską oraz Polankę trwają prace brukarskie. Z kolei na ulicy Pleszewskiej, Polanka oraz Kaliska trwają prace związane z przygotowaniem podbudowy pod prace asfaltowe.

Przypominamy. Remont w tym miejscu rozpoczął się w połowie października 2022 roku. Według zapowiedzi prace tutaj potrwają mniej więcej rok, czyli powinny zakończyć się pod koniec 2023 roku. Choć miasto już wcześniej zapowiadało, że chce, by zakończyły się wcześniej. Nieoficjalnie pojawiały się informacje o wrześniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro