Reklama

100 km/h i drifty w centrum miasta. "Młody motocyklista rozliczony"

fot. KPP Turek
fot. KPP Turek

Stracił prawo jazdy na 3 miesiące. To nie wszystko.

W ostatnim czasie policjanci z Turku zatrzymali prawo jazdy młodemu motocykliście, który w rażący sposób przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Dziś informują, że został rozliczony.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

"Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Turku zatrzymali uprawnienia młodemu motocykliście, który jadąc 100 km/h, aż o 60 km/h przekroczył dozwoloną prędkość na ul. Kolskiej w Turku, gdzie dozwolona prędkość w tym miejscu wynosi 40 km/h. Wcześniej celowo wprowadzał w poślizg swój jednoślad, wykonując tzw. drifty" - informuje asp. sztab. Dorota Grzelka, oficer prasowy policji w Turku.

Ponadto sprawca został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a ze względu na zły stan techniczny jednośladu został mu zatrzymany dowód rejestracyjny.

Turkowscy policjanci zapowiadają zero tolerancji dla driftujących kierowców. "Podobne działania będą cyklicznie kontynuowane a sprawcy popełnianych wykroczeń rozliczani zgodnie z obowiązującymi przepisami"- zapowiada rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro