Reklama

Nastolatki znalazły na ulicy portfel, w którym było 10 000 zł

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Za wszelką cenę starały się znaleźć właściciela.

Historię opisują dziś policjanci z Wrześni. "Cała sytuacja miała swój początek 9 maja br. po godzinie 14:00, gdzie na ulicy Kosynierów we Wrześni Zosia oraz Marcelina znalazły portfel. W środku dziewczyny ujawniły kwotę ponad 10 000 złotych" - relacjonuje mł. asp. Adam Wojciński, oficer prasowy policji we Wrześni.

Nastolatki zauważyły na posesji, przy której znalazły portfel kobietę. Natychmiast do niej podeszły i zapytały, czy nie jest to jej własność. Okazało się, że nie i dlatego też Marcelina i Zosia wspólnie z rodzicami podjęły próby odnalezienia właściciela pieniędzy za pośrednictwem lokalnych mediów oraz portalu społecznościowego. Kiedy nie przyniosło to rezultatów, portfel został dostarczony do wrzesińskiej komendy.

"I ta decyzja była zwieńczeniem uczciwości naszych nastoletnich bohaterek, ponieważ tego samego dnia, stawił się 74-latek z informacją, że zgubił portfel z pieniędzmi. Przy sobie posiadał notesik, w którym miał spisane numery seryjne banknotów, które znajdowały się w przyniesionym do policjantów portfelu" - dodaje rzecznik.

"Historia ta skończyła się happy endem dla seniora i z tego właśnie tytułu bardzo się cieszymy. Jednak na duże słowa uznania zasługują te dwie nastolatki wraz ze swoimi rodzicami. To rodzice nauczyli je tak uczciwej postawy oraz postępowania, które jest dla nas wzorem do naśladowania" - podkreśla.

W związku z tym Komendant Powiatowy wraz z I Zastępcą przekazali list intencyjny oraz uścisk dłoni, gratulując młodym dziewczynom takiej postawy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro