Reklama
Reklama

Z dużą prędkością wjechał na przejście, przez które przechodziła matka z dziećmi. Potrącił chłopca i uciekł

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Mężczyzna miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W niedzielę po godz. 14:00 kobieta razem z dwójką dzieci przechodziła przez przejście dla pieszych w rejonie ronda przy ul. Włocławskiej w Kole. W pewnym momencie zauważyła wjeżdżający na rondo z dużą prędkością samochód.

"Kobieta zdążyła tylko pociągnąć swoje dzieci tak, aby nadjeżdżający pojazd w nich nie uderzył. Niestety biały Citroen mimo szybkiej reakcji 35-latki potrącił jej 13-letniego syna. Na szczęście chłopiec nie odniósł poważnych obrażeń, które zagrażałyby jego zdrowiu czy życiu. Kierowca po tym zdarzeniu nie udzielił pomocy poszkodowanemu tylko odjechał" - relacjonuje st. asp. Daniel Boła, oficer prasowy policji w Kole.

"Informacja o poszukiwanym pojeździe została natychmiast przekazana do patroli policji. Kierowca Citroena bardzo szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Po zbadaniu stanu trzeźwości 44-letniego mieszkańca Koła okazało się, że ma on ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto kierowca posiadał obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, ponieważ wcześniej był już karany za jazdę na "podwójnym gazie" - dodaje.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
5.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro