Reklama
Reklama

Jest prawomocny wyrok w sprawie ojca, który zgwałcił z kolegami 6-letniego syna

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Rodzina mieszkała pod Dopiewem.

O sprawie pisaliśmy w ubiegłych latach. Pod poznańskim Dopiewem mieszkał wówczas 6-letni chłopiec. Sytuacją rodziny zainteresowała się opieka społeczna, która zaniepokoiła się zachowaniem chłopca. Ten miał problem z kontrolowaniem potrzeb fizjologicznych, bywał agresywny. W międzyczasie jego rodzice się rozstali. Chłopiec poszedł do szkoły, gdzie próbował symulować stosunek z innym chłopcem. To zaniepokoiło dyrekcję. Powiadomiono policję. Nie znaleziono jednak podstaw świadczących o tym, że doszło do molestowania dziecka w domu.

Ponieważ matka miała problemy alkoholowe, umieszczono go w pogotowiu rodzinnym. Dopiero tam na jaw wyszło, jaką gehennę przeszło dziecko. Chłopiec opowiedział swoim opiekunom, że był gwałcony przez ojca i jego kolegów, którzy pokazywali mu też pornografię. Wojciech K., ojciec chłopca, a także dwóch jego kolegów, stanęli przed sądem. W 2019 roku skazano ich na więzienie. Ojca chłopca na 15 lat, a jego kolegów na 12 i 6 lat. Cała trójka ma zapłacić chłopcu 250 tysięcy złotych.

Doszło do apelacji. W przypadku Wojciecha K., ojca chłopca, w poniedziałek zapadł wyrok w Sądzie Apelacyjnym. Utrzymano wyrok pierwszej instancji, a więc 15 lat więzienia. Wyrok jest prawomocny. Co z pozostałymi mężczyznami? Jak podaje poznan.naszemiasto.pl, także w poniedziałek Prawomocnie skazano też Marcina W. Ma do odbycia karę 12 lat więzienia. Sąd Apelacyjny zdecydował, by w przypadku drugiego kolegi ojca dziecka, Karola K., sprawa trafiła do ponownego rozpoznania. Najpierw go bowiem skazano na 6 lat więzienia, a następnie uniewinniono.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro