Reklama

353 nowe mieszkania powstają w ramach miejskiego programu. 1 czerwca rusza nabór wniosków

fot. PTBS
fot. PTBS

Budowa rozpoczęła się wiosną, a inwestycja ma być gotowa w 2025 roku.

Chodzi o drugi etap programu "POZnań i zamieszkaj". To program realizowany na Strzeszynie przez miasto i Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. - Oferta skierowana jest przede wszystkim do poznańskich rodzin i osób, które myślą o poprawie warunków lokalowych. Udział w programie mogą wziąć również osoby, które nie mieszkają w Poznaniu, lecz planują swoją przyszłość związać ze stolicą Wielkopolski - zaznacza magistrat.

Mieszkania powstają w rejonie ulic Zawackiej i Cegłowskiej w 9 budynkach. Będą wykończone w standardzie pod klucz. Mają być gotowe pod koniec 2025 roku. - Do dyspozycji przyszłych najemców będą mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Metraż będzie wahał się od 30 do 67 metrów kwadratowych. 35 lokali będzie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Obiekty będą mieć windy, hale garażowe oraz wózkarnie. Zaplanowano plac zabaw, ławki, chodniki i oświetlenie części wspólnych. - O najem lokalu mogą ubiegać się osoby, które spełnią kryteria dochodowe. Średni miesięczny dochód w gospodarstwie domowym, w przeliczeniu na osobę w 2022 roku nie może być niższy niż 2 342,27 zł w przypadku gospodarstwa jednoosobowego oraz 1 673,05 zł - wieloosobowego. Z kolei górne limity dochodowe na osobę wynoszą: np. dla gospodarstwa jednoosobowego - 4 647,47 zł, dwuosobowego - 3 253,23 zł, trzyosobowego - 2 995,04 zł, czteroosobowego - 2 633,57 zł.

Co istotne, zainteresowani nabyciem mieszkania w programie nie mogą mieć mieszkania na terenie Poznania lub jeśli go mają, pozbędą się lokalu do dnia podpisania umowy najmu w programie. - Wnioski podlegają także ocenie zgodnie z ustalonymi kryteriami pierwszeństwa. Uzyskana liczba punktów decyduje o kolejności umieszczenia na liście najemców. Punkty można uzyskać m.in. za liczbę posiadanych dzieci czy rozliczanie podatku dochodowego w Poznaniu (osoby, które otrzymają 0 punktów, również mogą znaleźć się na liście najemców).

Wnioski będzie można składać od 1 czerwca poprzez ePUAP lub osobiście w biurze Spraw Lokalowych UM Poznań. - Szczegóły dotyczące naboru można znaleźć na stronie: www.poznan.pl/poznanizamieszkaj.Informacji udzielają także pracownicy Biura Poznań Kontakt pod numerem tel. 61 646 33 44 oraz Biura Obsługi Klienta PTBS - tel. 61 850 83 35/37.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro