Reklama
Reklama

Mickiewicza: pies pozostawiony w nagrzanym aucie, policjanci wybili szybę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. TothFI/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. TothFI/pixabay.com

Do zdarzenia doszło w poniedziałek.

O sprawie poinformował nas Czytelnik epoznan.pl. - Właśnie na ulicy Mickiewicza wzorowa akcja policji. Jakiś debil zostawił psa w aucie bez otwartych okien. Szyba wybita, piesek napojony i czekają razem na właściciela - napisał do nas Leszek.

Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji potwierdza, że funkcjonariusze interweniują na miejscu. - Około 10.30 policjanci otrzymali zgłoszenie od świadka, że w samochodzie typu czarny mercedes bus zaparkowanym przy ulicy Mickiewicza znajduje się zamknięty pies. Policjanci pojechali na miejsce i potwierdzili zgłoszenie - mówi.

Przez kilkadziesiąt minut funkcjonariusze próbowali namierzyć właściciela auta. - Włączali m.in. sygnały świetlne i dźwiękowe by zwrócić na siebie uwagę. Niestety właściciel się nie pojawił. W końcu policjanci zdecydowali się na dostanie się do psa. Wybito szybę w drzwiach, uwolniono zwierzę - dodaje.

Na miejsce wezwali Ekopatrol Straży Miejskiej. Piesek został zaopiekowany, dostał wodę. - Policjanci cały czas są na miejscu i czekają na właściciela pojazdu. Za wcześnie jest by mówić o konsekwencjach dla właściciela auta. Sprawa jest w toku - kończy Liszczyńska.

Lato dopiero przed nami. Każdego roku przypominamy, by nie zostawiać dzieci ani zwierząt w rozgrzanych pojazdach, bo może to się dla nich skończyć tragicznie. W przypadku zauważenia takiej sytuacji, warto poinformować policję. W uzasadnionych przypadkach to nawet przechodnie mogą wybić szybę w aucie.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 22.05.2023 r., godz. 12.28
    Aktualizacja
    poniedziałek, 22.05.2023 r., godz. 12.28
    Właścicielka pojazdu i psa pojawiła się przy aucie. Przyznała, że sprawy, które miała do załatwienia, przedłużyły się. Przepraszała za swoje zachowanie i dziękowała funkcjonariuszom za interwencję. Pies został jej wydany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro