Reklama

Zamek w Stobnicy niemal gotowy. Otwarcie jeszcze w tym roku?

fot. Podróże WW / YouTube
fot. Podróże WW / YouTube

Na najnowszych nagraniach widać, że wzbudzająca kontrowersje inwestycja zbliża się do wielkiego finału.

Zamek w Stobnicy powstaje od 8 lat na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka. Ma 15 kondygnacji, w tym 1 podziemną oraz ma się w nim znaleźć 46 mieszkań. Inwestorem jest spółka D.J.T. z Poznania. Szacuje się, że cała inwestycja może kosztować 400 mln złotych. Z doniesień portalu businessinsider.com.pl wynika, że inwestycja jest już na ukończeniu i są duże szanse, że całość zostanie zakończona w tym roku.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Budowa zamku wzbudza duże kontrowersje, o czym wielokrotnie pisaliśmy na naszym portalu. W czerwcu ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Obornikach umorzył postępowanie wobec Pawła N., Dymitra N., oraz Waldemara S., a więc inwestorów zamku. Chodziło o prowadzenie nielegalnej inwestycji na obszarze chronionym. Prokurator z Poznania złożył zażalenie w tej sprawie. Poznański Sąd Okręgowy w listopadzie zdecydował o uchyleniu zaskarżonego postanowienia. Sprawą ponownie ma się zająć Sąd Rejonowy w Obornikach, który ma rozstrzygnąć wątpliwości prawne dotyczące budowy zamku. Postanowienie jest prawomocne.

Przypomnijmy, że pod koniec marca 2022 roku warszawski sąd uchylił decyzję nadzoru budowlanego, który w 2021 roku unieważnił pozwolenie na budowę zamku. Prace wciąż się tu toczą. Follow our step-by-step guide for a Betwinner app download to start betting.

Tak zamek wygląda w maju 2023 roku:


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
10.34 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro