Reklama
Reklama

Produkty OSM Czarnków znikną z rynku?

fot. asta24.pl
fot. asta24.pl

Pojawia się więcej szczegółów w sprawie przejęcia znanej mleczarni z regionu przez ogólnopolską firmę.

O tym, że OSM Czarnków zostanie przejęte przez Mlekovitę pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu. Wówczas jednak nie głosowali jeszcze w tej sprawie przedstawiciele czarnkowskiej spółdzielni. Dziś już wiemy, że ostateczna decyzja zapadła. Przedstawiciele OSM Czarnków zagłosowali za fuzją z Mlekovitą. ZA zagłosowało 25 osób, PRZECIW 2, a od głosu wstrzymało się 8 osób. Do oficjalnego połączenia ma dojść w wakacje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Prezes Mlekovity zapewnia, że produkty OSM Czarnków nie znikną z rynku. Zapowiada, że pojawią się w całej Polsce, a nie tylko regionalnie - jak obecnie. Nie ma też zniknąć nazwa i logo z Czarnkowa.

- Teraz walne zgromadzenie przedstawicieli Mlekovity musi podjąć stosowną uchwałę o połączeniu z OSM Czarnków. Później fuzję musi zatwierdzić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ma to zająć od 2 do 3 miesięcy - podaje asta24.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
63.71 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro