Reklama
Reklama

Szynkowski vel Sęk kandydatem na prezydenta Poznania? "Nie uchylę się"

fot. Szymon Szynkowski vel Sęk FB
fot. Szymon Szynkowski vel Sęk FB

Minister ds. UE, poznański poseł PiS Szymon Szynkowski vel Sęk nie wyklucza takiej możliwości.

Szymon Szynkowski vel Sęk podczas lokalnej edycji "Programowego ula PiS" został zapytany przez dziennikarzy Polskiej Agencji Prasowej czy zamierza wystartować w walce o fotel prezydenta Poznania. Odpowiedział, że gdyby taka propozycja padła "jako poznaniak, nie uchyli się od walki o Poznań". Dodał, że wówczas "Jacek Jaśkowiak (KO) nie może być pewien reelekcji". Podkreślił też, że nie są to jego decyzje i że na razie skupia się na pracy dla Polski jako minister ds. Unii Europejskiej i na najbliższej kampanii parlamentarnej.

Nie ukrywał też, że obecne zarządzanie miastem mu się nie podoba. "Zarządzanie Poznaniem jest dziś tak złe, że jest bardzo wielu poznaniaków, którzy chcieliby to zmienić. To, że padają pytania o start ministra jest najlepszym dowodem na to, że zniecierpliwienie mieszkańców rządami prezydenta Jaśkowiaka sięgnęło zenitu. Rzecz w przedstawieniu im dobrej, ambitnej oferty programowej i personalnej" - powiedział PAP minister.

"Zdarzało mi się już wygrywać z Jackiem Jaśkowiakiem w różnych potyczkach, jak chociażby o reprezentowanie Poznania w Związku Miast Polskich w 2015 roku. Zawsze można to powtórzyć, szczególnie wtedy, kiedy miałbym mierzyć się z osobą, która przez osiem lat nie zdołała się nauczyć zarządzania Poznaniem" - dodał i podkreślił, że "wybory wygrywa się nie sondażami, tylko walką i nie na ringu, tylko w kampanii wyborczej".Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
9.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro