Reklama
Reklama

Mężczyzna z ciemnego samochodu miał oferować cukierki, a później chciał wciągnąć dziewczynkę do auta. Jest apel policji!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. StockSnap z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. StockSnap z Pixabay

Dziecko o wszystkim opowiedziało rodzicom.

Sprawą zajęli się dziennikarze portalu Gostyn24.pl, po tym, jak w mediach społecznościowych pojawił się niepokojący wpis. "UWAGA RODZICE !!! W Podrzeczu 13 maja br. miała miejsce próba uprowadzenia dziecka przez osoby poruszające się samochodem osobowym. Uważajcie na swoje niepełnoletnie pociechy!! Przed opublikowaniem postu sprawa została zgłoszona na Policję" - czytamy w opublikowanym komunikacie na oficjalnej stronie facebookowej Podrzecza.

Według ustaleń dziennikarzy, do sytuacji miało dojść przy drodze powiatowej w Podrzeczu. Sprawą zajmują się policjanci.

"Zajmujemy się tą sprawą, został zabezpieczony monitoring" - potwierdza w rozmowie z lokalnym portalem podkom. Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu. "Dziewczynka relacjonowała, że została zaczepiona przez mężczyznę, który zatrzymał się przy drodze ciemnym samochodem, prawdopodobnie SUV-em, ale to nie jest potwierdzone, nie mamy marki. Oferował jej słodycze oraz napoje i według dziewczynki próbował ją wciągnąć do samochodu, ale uciekła i opowiedziała o wszystkim rodzicom" - dodaje.

Policjanci zapewniają, że sprawdzą każdy taki sygnał. Jest też apel do rodziców. "Prosimy rodziców o czujność i rozmowy z małoletnimi dziećmi, aby te nie ufały osobom obcym i nie rozmawiały z nimi oraz nie przyjmowały słodyczy" - kończy rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro