Reklama
Reklama

Trwa remont zabytkowej kamienicy. "Już niedługo oddamy ją dla mieszkańców Poznania"

fot. ZKZL / FB
fot. ZKZL / FB

W ostatnim kwartale 2021 roku spółka ZKZL rozpoczęła modernizację kamienicy przy ul. Szamarzewskiego 21.

Jak informowano, zakres prac jest bardzo szeroki. Remont przechodzą zarówno lokale mieszkalne, jak i części wspólne budynków frontowego i oficyn. Prace obejmują naprawę dachu i jego docieplenie. "Istotnym elementem będzie remont elewacji frontowej budynku wraz z elementami dekoracyjnymi kamienicy. Wszystkie działania są tutaj wykonywane zgodnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków. W trakcie remontu zostanie wymieniona stolarka okienna zewnętrzna z zachowaniem podziałów i detali historycznych. Mieszkańcy z pewnością będą zadowoleni z remontu balkonów i klatki schodowej" - przypominał Łukasz Kubiak z ZKZL.

Wymieniane są też instalacje - elektryczna, teletechniczna i wodno-kanalizacyjna. Dodatkowo w ramach walki ze smogiem ZKZL likwiduje 22 piece kaflowe a cała kamienica zostanie przyłączona do cieplika miejskiego. Po remoncie w kamienicy dostępnych będzie 36 lokali jedno i dwupokojowych. Powierzchnia mieszkań będzie wahać się od 25 do 73 metrów kwadratowych.

O postępach prac informuje dziś ZKZL. "Kamienica przy ulicy Szamarzewskiego 21 wygląda coraz piękniej" - czytamy na portalu społecznościowym. "Skończyliśmy prace związane z elewacją frontową oraz elewacją od strony podwórza. Prace cały czas trwają. Teraz skupiamy się na remoncie klatek schodowych, mieszkań oraz podwórza" - dodają przedstawiciele ZKZL. "Już niedługo oddamy kamienicę dla mieszkańców Poznania" - kończą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro