Reklama
Reklama

Komplikacje przy przebudowie wiaduktu w Swarzędzu. Przez drzewa

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

Prace rozpoczną się z opóźnieniem.

O tym, że wkrótce rozpocznie się przebudowa wiaduktu w ciągu DK92 nad ulicą Piaski w Swarzędzu pisaliśmy na epoznan.pl wielokrotnie. W czwartek wykonawca prac, firma Strabag, rozpoczęła wprowadzanie zmian w organizacji ruchu w związku z planowaną przebudową. Szybko jednak okazało się, że prac nie będzie można przeprowadzić.

- Przywróciliśmy pierwotną organizację ruchu na obiekcie. Podczas prac przygotowawczych, które rozpoczęły się 18 maja okazało się, że bez wycinki drzew nie uda się zabezpieczyć stożków obiektu, aby przystąpić do prac rozbiórkowych. Wycinka drzew, wskazana w decyzji środowiskowej, będzie możliwa najwcześniej od 1 września - wyjaśnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - W związku z tym po konsultacjach z wykonawcą podjęto decyzję o przywróceniu pierwotnego ruchu pojazdów na obiekcie - dodaje.

Trwa analiza, której celem jest zoptymalizowanie zakresu prac i organizacji ruchu na ulicy Piaski. - Termin realizacji inwestycji na chwilę obecną pozostaje bez zmian, a nasze działania mają na celu minimalizowanie utrudnień w ruchu. Prace związane z przeniesieniem całego ruchu na jezdnię północną wiaduktu w kierunku Poznania rozpoczną się na przełomie sierpnia i września.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji za prawie 16 mln złotych wykonawca będzie musiał rozebrać istniejący wiadukt i w jego miejscu postawić dwa nowe obiekty, a do tego przebudować chodniki pod wiaduktami i mury oporowe. Co istotne dla kierowców, w trakcie inwestycji ruch na ulicy Poznańskiej zostanie utrzymany, ale będzie odbywać się jedną jezdnią, która będzie dwukierunkowa.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro