Reklama
Reklama

Rusza proces w sprawie porwania i zgwałcenia 14-latki. Na ławie oskarżonych Paulina K. i Alan O.

fot. LT
fot. LT

Do uprowadzenia dziewczyny doszło w lipcu ubiegłego roku przed sklepem na osiedlu Przyjaźni.

Porwaniem nastolatki żyła cała Polska. Choć odnaleziono ją bardzo szybko, w aucie w podpoznańskich Złotnikach, jej oprawcy zdołali zgotować jej piekło. Była torturowana: ogolono jej część włosów na głowie, brwi, przypalano papierosami, a także zgwałcono. Jako prowodyrkę porwania wskazuje się obecnie 40-letnią Paulinę K., która zaangażowała w sprawę czterech nastolatków, w tym dziś 18-letniego Alana O. Nastolatek będzie odpowiadać przed sądem jak dorosły. Zarówno on, jak i kobieta, usłyszeli zarzuty dotyczące uprowadzenia, stosowania przemocy, gwałtu oraz utrwalenia przy pomocy telefonu treści o charakterze seksualnym. Przebywają w areszcie, a w piątek zaczyna się ich proces. Grozi im do 15 lat więzienia.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Przypomnijmy, że w maju przed Sądem Rodzinnym odpowiadali młodsi nastolatkowie, którzy uczestniczyli w porwaniu. Sąd zdecydował, że 13-latka i 14-latek trafią do zakładu poprawczego o zaostrzonym rygorze. Mają tam przebywać do ukończenia 18. roku życia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro