Reklama

Kolejny remont zakończony. Teraz ma być wygodniej i bezpieczniej

fot. ZDM
fot. ZDM

Zakończyły się prace przy chodnikach na Rylejewa.

Na początku marca rozpoczęła się budowa nowego chodnika prowadzącego do przychodni Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych od ul. Hercena. "Dotychczas ruch pieszy po wschodniej stronie ul. Rylejewa odbywał się po pasie wydzielonym z jezdni i oddzielonym od niej uchylnymi "płetwami". Teraz przechodnie zyskali nową drogę dojścia do przychodni, poprawiającą komfort i bezpieczeństwo poruszania się w tym miejscu" - przypomina Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"Chodnik został wykonany z betonowej kostki brukowej w kolorze szarym i ma szerokość 2 metrów. Jezdnię ul. Rylejewa zwężono do 4 metrów. Zakres prac obejmował również wyznaczenie przejścia dla pieszych przez ul. Rylejewa i wykonanie wjazdu na teren POSUM. Uzupełnieniem zmian było wprowadzenie elementów infrastruktury rowerowej, kanalizującej ruch jednośladów w rejonie skrzyżowania" - dodaje.

Z kolei w drugiej połowie kwietnia przeprowadzony został remont istniejącego chodnika na tej samej ulicy na odcinku od ul. Hercena do ul. Słowiańskiej.

Koszt budowy chodnika na ul. Rylejewa wyniósł ponad 356 tysięcy złotych, natomiast remont istniejącego - 51 tysięcy złotych. Ten ostatni został sfinansowany ze środków Rady Osiedla Nowe Winogrady Południe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro