Reklama
Reklama

Ciężarówki w takim stanie jeżdżą po naszych drogach. "Zakaz dalszej jazdy"

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

We wtorek inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzali kontrole przy drodze wojewódzkiej nr 309 w rejonie Leszna. Wśród zatrzymanych do kontroli pojazdów była ciężarówka z przyczepą należąca do polskiego przewoźnika.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- W trakcie kontroli okazało się, że stan techniczny samochodu ciężarowego był nieprawidłowy. Jedna z opon miała zużyty bieżnik i kwalifikowała się do natychmiastowej wymiany, widać było też wycieki płynów eksploatacyjnych z żurawia zamontowanego na pojeździe, a korozja i braki elementów wydechu wskazywały na nieszczelność układu wydechowego - podaje WITD. - Nie lepiej było w przypadku przyczepy ciężarowej. Stwierdzono poważne pęknięcie lub odkształcenie poprzeczek, zabezpieczenie boczne przyczepy z lewej strony nie miało jednego elementu, uszkodzona i skorodowana była część nadwozia. Wobec przedsiębiorcy będzie toczyć się postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 4 000 zł - dodaje.

Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów i zakazali kierowcy dalszej jazdy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
51.26 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro