Reklama
Reklama

Jedna z najsłynniejszych mleczarni w regionie zostanie przejęta przez inną firmę

fot. asta24.pl
fot. asta24.pl

OSM Czarnków stanie się częścią Mlekovity.

Jak informuje asta24.pl, w piątek uchwałę w tej sprawie podejmą przedstawiciele firmy. Połączenie OSM Czarnków i Mlekovity ma nastąpić 31 lipca. Mleczarnia OSM Czarnków od miesięcy jest w trudnej sytuacji. Szefostwo firmy słynącej m.in. z deserów Zuzia czy Czaruś, ale też mleka, masła i serów przyznaje, że ceny gazu w rok poszybowały o 800 procent. W marcu podkreślano, że jeśli firma nie dostanie wsparcia od państwa, przetrwa maksymalnie 4 miesiące. Następnie będzie musiała zostać zamknięta, a to oznacza utratę pracy dla 200 osób z Czarnkowa i Chodzieży oraz problemy dla 400 dostawców mleka, z którymi współpracuje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Przejęcie mleczarni przez Mlekovitę ma ją uratować. Już jakiś czas temu SM Mlekovita zapewniła, że jeśli do przejęcia dojdzie, zagwarantuje odbiór mleka od wszystkich członków spółdzielni i dla wszystkich obowiązywać będzie jeden cennik. Utrzymany też ma zostać poziom zatrudnienia i sprzedaż produktów z logo OSM Czarnków. Mlekovita chce też zainwestować w zakłady w Czarnkowie i Chodzieży kilkanaście milionów złotych.

Przypomnijmy, że pomysł połączenia dwóch firm nie podoba się dostawcom mleka z OSM Czarnków. Obawiają się, że mali dostawcy stracą pracę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
68.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro