Reklama

Umówili się na "ustawkę", jeden ranił nożem drugiego niemal doprowadzając do jego śmierci

Zdjęcie ilustracyjne | fot. B. Szczepaniak
Zdjęcie ilustracyjne | fot. B. Szczepaniak

Jest wyrok w sprawie z Wyrzyska.

Jak informuje Głos Wielkopolski, do zdarzenia doszło 23 czerwca 2022 roku. Dwóch znajomych - Miłosz B. i Mateusz N. postanowiło siłowo rozwiązać sprawę, w której się pokłócili. Umówili się więc na "ustawkę". Ich zamiar był jasny - mieli się pobić. Dla jednego z nich, Mateusza, bójka niemal zakończyła się śmiercią. Miłosz ranił go kilka razy nożem. Mężczyzna trafił do szpitala i dzięki szybkiej pomocy udało się go uratować.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

26-letniemu Miłoszowi B. postawiono zarzut usiłowania zabójstwa. W styczniu skazano go na 11 lat więzienia. Jego obrońca odwołał się jednak od wyroku wskazując, że mężczyzna nie chciał zabić kolegi. W środę, 17 maja, poznański Sąd Apelacyjny wydał prawomocny wyrok w tej sprawie. Podtrzymał wyrok pierwszej instancji - Miłosz B. ma trafić do więzienia na 11 lat.

Z ustaleń śledczych wynika, że do "ustawki" doszło, bo Mateusz N. nie oddał koledze pożyczonych od niego pieniędzy. Miłosza B. miało denerwować to, że kolega nie ma dla niego pieniędzy, ale potrafi siedzieć na ławce w parku i pić piwo. Mężczyźni wzajemnie mieli też wyzywać się od konfidentów.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro