Reklama
Reklama

Jacek ze "Zmienników" zawitał do Poznania. Szuka najlepszego taksówkarza w mieście

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Mieczysław Hryniewicz, odtwórca roli Jacka Żytkiewicza z popularnego serialu, włączył się w promocję konkursu "Poznański Taksówkarz Roku".

Jak łatwo się domyślić, celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych taksówkarzy. A wybór jest spory - po naszym mieście jeździ około 7500 taksówek. - Ten konkurs kierujemy do wszystkich poznańskich taksówkarzy, chcemy docenić ich pracę, zaangażowanie i bezpieczną jazdę, to, że przewożą dziesiątki tysięcy mieszkańców i turystów - mówił Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Miasta. - Na uczestników czekają bardzo atrakcyjne nagrody, więc tym bardziej warto w nim wziąć udział.

Na nagrody liczyć może trzech taksówkarzy, którzy uzyskają najwięcej punktów z wiedzy merytorycznej oraz popiszą się umiejętnościami technicznymi przy kierowaniu pojazdami. - Sprawdzenie wiedzy taksówkarzy nastąpi w formie testu kwalifikacyjnego. Natomiast umiejętność kierowania pojazdem zostanie zweryfikowana na torze Skoda Autodrom Poznań i będzie polegać na przejechaniu autem na czas i wykonaniu prób sprawnościowych - podkreślają miejscy urzędnicy.

W promocję konkursu włączył się Mieczysław Hryniewicz, który rozgłos zdobył jako Jacek w serialu "Zmiennicy". Pojawił się na konferencji wraz z rozpoznawalną żółtą taksówką.

Taksówkarze, którzy chcą wziąć udział w konkursie, mogą się do niego zgłosić osobiście (wypełniony wniosek należy wrzucić do specjalnie oznaczonej skrzynki podawczej znajdującej się w holu budynku Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404) lub korespondencyjnie (wysyłając dokumenty na adres: Urząd Miasta Poznania, Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, 61-441 Poznań z dopiskiem "Poznański Taksówkarz Roku"), a także elektronicznie (wypełniając formularz w formie online na stronie www.poznan.pl/taxi). Zgłoszenia mogą wpływać do 16 czerwca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
42.47 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro