Reklama

Centrum Muzyki ma powstać na terenie MTP. Wkrótce konkurs na projekt

fot. MTP
fot. MTP

Choć konkurs zapowiadany jest od 1,5 roku, w końcu podano, że zostanie ogłoszony w najbliższych miesiącach.

Konkretnie, konkurs ma być ogłoszony w drugiej połowie bieżącego roku. Taką informację przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP. Obiekt ma powstać do 2029 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To termin wiążący, bo właśnie w 2029 roku minie czas na rozliczenie środków z Unii Europejskiej.

Już w grudniu 2021 roku podkreślano, że Centrum Muzyki będzie nie tylko siedzibą Filharmonii Poznańskiej, ale też miejscem, w którym działać będzie Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus. To tu występować mają poznańskie zespoły muzyczne i chóralne, to tu odbywać się mają muzyczne konkursy - Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego, Poznańska Wiosna Muzyczna, cykl Speaking Concerts czy festiwal Era Jazzu.

Nowy obiekt ma mieć dwie sale koncertowe. Jedną na około 1000 miejsc, a drugą na 300 miejsc. Wciąż nie ma pieniędzy na tę inwestycję. W 2021 roku podawano, że orientacyjny koszt budowy to 350 mln złotych. Dziś mówi się o nawet 500 mln złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
64.65 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro