Reklama
Reklama

Zwycięstwo na murawie, chuligaństwo na trybunach

We wtorek Lech Poznań pokonał w Chorzowie Ruch Chorzów w Remes Pucharze Polski. Kolejorz wygrał 1:0. Radości kibiców nie było końca. Niestety, już w trakcie meczu na trybunach dochodziło do starć szalikowców.

Śląska policja zatrzymała ośmiu chuliganów, którzy najbardziej dali się we znaki funkcjonariuszom. Będą odpowiadać za zniszczenie mienia lub czynną napaść na policjanta. Do jednej z takich napaści doszło na izbie przyjęć jednego ze szpitali.

Na chorzowskim Stadionie Śląskim pojawiło się aż 9 tysięcy kibiców Kolejorza. Już podczas meczu dochodziło do starć szalikowców. Gdy rozpoczęła się przerwa po pierwszej połowie do akcji wkroczyli dodatkowi funkcjonariusze. Byli zmuszeni użyć armatki wodnej i broni gładkolufowej. Kibice rzucali w policjantów kawałkami asfaltu i kamieniami.

Liczba zatrzymanych osób nie zamknie się w 8. Funkcjonariusze przystąpią w najbliższych dniach do przeglądania nagrań z monitoringu stadionu. Następnie funkcjonariusze będą identyfikować osoby biorące udział w zamieszaniu. Może to trwać nawet kilkanaście miesięcy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
16.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro