Reklama
Reklama

W czwartek ruszają Juwenalia, rozpoczną się od poloneza i pochodu. Będą utrudnienia w ruchu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jakub Geppert / archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jakub Geppert / archiwum

Studenci w weekend mają swoje święto.

Już od czwartku w Poznaniu królować będą studenci. Do soboty potrwają bowiem Juwenalia. Zaczną się w czwartek o 18.00 na stadionie AWF. Najpierw uczestnicy odtańczą poloneza, a następnie kolorowy pochód przejdzie w stronę parku Jana Pawła II, gdzie usytuowane będą sceny. Jaki jest motyw przewodni pochodu? U studentów Uniwersytetu Przyrodniczego to "Piraci z Karaibów". Studenci Uniwersytetu Medycznego stawiają na "Baśnie Disney'a", a UAM na "Shreka".

Kto wystąpi w ramach Juwenaliów? W czwartek na scenie pojawią się Szygenda x Eddie Block, Bober oraz Oki. W piątek scenę przejmą Bartas Szymoniak, Lor, Zalewski oraz Vito Bambino. W sobotę na scenie wystąpią Rookie, Córy, Shellerini, Inny Zimmer i Guzior. To tylko część artystów - koncerty zaplanowano też na małej scenie.

Wstęp na koncerty jest biletowany. Studenci płacą nieco mniej niż pozostali. Bilety można kupić przez internet.

Juwenalia wiążą się z utrudnieniami w ruchu. - We wszystkie dni Juwenaliów w godzinach 19:00-2:00 zamknięta dla ruchu pojazdów będzie ul. o. Żelazka. Nie będzie to dotyczyło autobusów komunikacji miejskiej. W rejonie skrzyżowań ul. o. Żelazka z ul. Droga Dębińska i ul. Dolna Wilda na czas zamknięcia wprowadzane będą ograniczenia parkowania i prędkości maksymalnej pojazdów do 30 km/h. Objazd dla ruchu ogólnego wytyczono ulicami: Droga Dębińska, Piastowska, Dolna Wilda, Królowej Jadwigi - podaje magistrat.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro