Reklama
Reklama

Na A2 bez zmian. Ciężarówki wciąż potrafią blokować trzy pasy ruchu

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Nawet mimo zakazu.

- Niech żyją nam kierowcy ciężarówek na naszym odcinku A2. Wszystkie pasy ich. Nic nie robią sobie z zakazów. Pytanie kiedy policja się za nich zabierze - napisał do nas Czytelnik epoznan.pl Wojtek.

Wielokrotnie pokazywaliśmy na naszym portalu filmiki i zdjęcia, na których można było zobaczyć trzy ciężarówki jadące obok siebie na trzech pasach autostradowej obwodnicy Poznania. Skutecznie spowalniano tym samym trasę. Podnosiliśmy też temat wprowadzenia zakazu wyprzedzania dla ciężarówek na tym odcinku i wówczas Autostrada Wielkopolska przyznała, że monitoruje sytuację i rozważa różne opcje. Ostatecznie we wrześniu ubiegłego roku zdecydowano się na wprowadzenie zakazu ruchu dla ciężarówek na skrajnym lewym pasie trasie. Jak jednak widać na zdjęciu od Czytelnika - niektórzy zdają się nie widzieć znaków.

Policjanci regularnie patrolują autostradową obwodnicę Poznania, o czym wielokrotnie pisaliśmy na epoznan.pl. Wystawiali mandaty m.in. kierowcom ciężarówek, którzy nie stosowali się tu do znaków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
4.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro