Reklama

To nie plotki! Moderusy Gamma nie mogą kursować po wyremontowanej trasie PST. Dlaczego?

fot. Krystian Andrzejewski
fot. Krystian Andrzejewski

W tej sprawie napisało do nas kilku Czytelników epoznan.pl.

- W internecie roi się od plotek, że Gammy dostały zakaz jazdy po wyremontowanej pestce, a na świeżym odcinku trasy trzęsie tak, że ludzie ledwo stoją. Podobno w którymś tramwaju szyba wyleciała. Dodatkowo, to sama zauważyłam, na wyjeździe z pestki na górę tramwaje bardzo zwalniają, jakby zaraz miały wypaść z torów. Czy wiadomo coś na ten temat? - napisała do nas Czytelniczka. - Gammy mają zakaz kursowania po trasie PST - grzmi kolejny Czytelnik.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Sprawdziliśmy te doniesienia u źródła. Sprawa ma związek z problemem wykrytym w tramwaju. Nie chodzi więc o wykonanie torowiska. - Podczas przejazdów technicznych trasą PST z maksymalną prędkością 70 km/h w pojazdach typu Moderus Gamma zaobserwowano tzw. wężykowanie - wyjaśnia Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka MPK Poznań. - W związku z tym, w trosce o komfort podróżowania, podjęta została decyzja, aby na linie obsługujące PST nie ekspediować tramwajów tego typu. MPK Poznań, wspólnie z producentem wagonów - firmą Modertrans oraz specjalistami m.in. z Politechniki Poznańskiej, intensywnie pracują nad rozwiązaniem problemu - zapewnia. MPK nie potwierdza, by doszło do uszkodzenia szyby w tramwaju.

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że problem dotyczy Gamm ze względu na to, że są oparte na wózkach skrętnych. W przypadku pojazdów z wózkami sztywnymi problem nie występuje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.45 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro