Reklama
Reklama

Pożary kontenerów na odpady nad Wartą. "Dlaczego nie są metalowe?"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Na problem zwrócił uwagę Czytelnik epoznan.pl.

Z relacji naszego Czytelnika wynika, że nad Wartą notorycznie dochodzi do pożarów dużych kontenerów na odpady. - Dlaczego w tym miejscu nie używa się metalowych kontenerów, które w razie pożaru można zamknąć hermetycznie i pożar nie rozprzestrzenia się na inne kubły? - pyta.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Czy miasto planuje wymienić kontenery na metalowe i czy wie o problemie płonących śmietników? - Nie otrzymaliśmy zgłoszenia o spalonych kontenerach - mówi Katarzyna Przybysz, kierowniczka Oddziału Projektów Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP. - Obecnie nad Wartą znajduje się ponad 130 sztuk kontenerów i są one dedykowane różnym frakcjom. Celem wyeliminowania problemów z płonącymi lub stopionymi pojemnikami już od kilku lat nad rzeką lokalizowane są betonowe pojemniki na żar. Jest ich 16 i rozstawiane są one w miejscach, gdzie przebywa najwięcej grillujących osób. Pojemniki są opisane i wiele osób z nich korzysta - dodaje. Równocześnie Przybysz przypomina, że wzdłuż Wartostrady znajduje się około 170 małych koszy na śmieci.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro