Reklama

Wiemy, kiedy otworzą nową podpoznańską kładkę nad Wartą

Zdjęcie z początku kwietnia | fot. Radek Krol
Zdjęcie z początku kwietnia | fot. Radek Krol

Chodzi o kładkę w Owińskach.

Oficjalne otwarcie zaplanowano na 28 lipca. Prawdopodobnie tego dnia mieszkańcy będą mogli pierwszy raz skorzystać z nowej przeprawy nad Wartą. O tym, że jest to wyczekiwana inwestycja, pisaliśmy na epoznan.pl wielokrotnie. Kładka łączy Owińska i Radojewo, a korzystać z niej będą mogli rowerzyści oraz piesi.

- Aktualnie trwają prace wykończeniowe. W następnej kolejności zaplanowano montaż balustrad, oświetlenia typu LED w poręczach, a także monitoringu - projekt przewiduje instalację 9 kamer. Na terenie obiektu znajdzie się również InfoKiosk, który będzie wyświetlał informacje pasażerskie oraz ciekawostki turystyczne regionu. Atrakcją obiektu będzie wieża z dwiema platformami widokowymi na wysokościach 12 i ponad 20 metrów. Pozwolą one na podziwianie terenu Warty z poziomu koron drzew - informują miejscy urzędnicy.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie powstawać zaczęła tu nie tylko kładka. Na początku 2021 roku po stronie Owińsk powstała oświetlona i monitorowana przystań. Zamontowano na niej stoły i ławki oraz stację naprawczą rowerów. Umocniono tu brzeg rzeki, a w sezonie można korzystać z pomostu pływającego, przy którym można cumować np. kajaki.

Wykonawcą kładki jest firma MOST z Sopotu. Koszt to około 27 mln złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro