Reklama
Reklama

Jadwiga Emilewicz wraca do rządu. Kim została?

fot. Jadwiga Emilewicz / FB
fot. Jadwiga Emilewicz / FB

W poniedziałek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej poinformowało, że Jadwiga Emilewicz startująca w ostatnich wyborach z poznańskiej listy PiS, została pełnomocnikiem rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej.

Ale to nie koniec. Emilewicz jest też Sekretarzem Stanu w ministerstwie. - Do jej zadań należeć będzie wspieranie współpracy pomiędzy organami administracji rządowej, agencjami wykonawczymi, zrzeszeniami, izbami gospodarczymi i innymi krajowymi podmiotami zaangażowanymi w polsko-ukraińską współpracę rozwojową, w szczególności w obszarze odbudowy Ukrainy. Jadwiga Emilewicz będzie prowadziła też działania na rzecz współpracy pomiędzy krajowymi przedsiębiorcami oraz innymi podmiotami krajowymi zaangażowanymi we współpracę między Polską a Ukrainą, a także reprezentowała Radę Ministrów w rozmowach ze stroną ukraińską w tym obszarze - podaje ministerstwo.

Ministerstwo wymieniło też dokonania Emilewicz. - W latach 2019-2020 była ministrem w drugim gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego; od 15 listopada 2019 r. jako minister rozwoju, a od 9 kwietnia 2020 r. objęła dodatkowo urząd Wiceprezesa Rady Ministrów. Współautorka Tarczy Finansowej i Antykryzysowej dla firm zmagających się z bezprecedensowym kryzysem w trakcie pandemii Covid-19. W rządzie zasiadała do 6 października 2020 r. Od 2019 r. jest posłem na Sejm, członkiem klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Z informacji Gazety Wyborczej wynika, że Emilewicz właśnie zwiększyła swoje szanse na to, by ponownie być jedynką PiS w Poznaniu w najbliższych wyborach.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro