Reklama
Reklama

Wiadukt pod Poznaniem zostanie rozbudowany. Ruszają prace i utrudnienia!

fot. GDDKiA Poznań
fot. GDDKiA Poznań

Prace będą prowadzone w Swarzędzu.

Jak informowała na początku roku Alina Cieślak z GDDKiA w Poznaniu, kontrakt obejmie rozbiórkę istniejącego obiektu, wykonanie dwóch nowych obiektów spełniających obowiązujące normy i wymagania techniczne, przebudowę chodników pod wiaduktami wzdłuż ulicy Piaski wraz z murami oporowymi.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Informację o utrudnieniach przekazuje dziś Urząd Miasta i Gminy Swarzędz. "Firma Strabag Sp. z o.o. działając na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Poznaniu przystępuje do realizacji kontraktu pn. "Rozbudowa wiaduktu nad ul. Piaski w miejscowości Swarzędz w ciągu drogi krajowej nr 92" - czytamy w komunikacie.

Na czwartek, 18 maja, zaplanowano zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie polegające na "wygrodzeniu pasów szybkich na DK92 dla potrzeb demontażu barier ochronnych w pasie rozdziału jezdni". Droga zostanie zwężona i będzie można się poruszać tylko po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

"Strabag Sp. z o.o. informuje również, że w kolejnym etapie ruch będzie przekierowany na jezdnię północną z całkowitym zamknięciem jezdni południowej. Wówczas ruch kołowy w obu kierunkach będzie powadzony jezdnią północną. Oznacza to także całkowite zamkniecie ulicy Piaski dla ruchu pieszego" - czytamy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
74.27 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro