Reklama
Reklama

Prace za łącznie ponad 3 mln zł będą prowadzone głównie w nocy. Gdzie w pierwszej kolejności?

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Właśnie ruszyły tegoroczne prace przy odmalowaniu oznakowania poziomego.

Jak podkreślają przedstawiciele ZDM, odnawianie malowania ulic daje najlepszy efekt gdy prowadzone jest przy odpowiednich warunkach pogodowych. Dlatego najczęściej rozpoczyna się ono na przełomie kwietnia i maja. W tym roku są nieco opóźnione ze względu na niesprzyjającą pogodę.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"W pierwszej kolejności odmalowujemy linie wyznaczające pasy ruchu na jezdniach, następnie przejścia dla pieszych i zastrzeżone miejsca postojowe, czyli "koperty". Ekipy malujące oznakowanie rozpoczną od prac na ulicach Małe Garbary, Solnej, Pułaskiego, Mieszka I i Północnej. Następnie przeniosą się na ulice bardziej oddalonych od centrum, a potem wrócą do ścisłego centrum" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

By nie powodować utrudnień w ruchu malowanie oznakowania poziomego odbywa się głównie w nocy. W razie konieczności prace mogą odbywać się również w dzień.

"Łącznie powierzchnia nowo wymalowanego oznakowania to około 230 tysięcy metrów kwadratowych. Do tego dochodzą inne prace takie jak usuwanie starego oznakowania, czy też montaż punktów odblaskowych. Podobnie jak w latach poprzednich koszt prac został wyceniony na 3,2 miliona złotych" - dodaje rzeczniczka.

I przypomina, że zgłoszenia dotyczące konieczności odmalowania oznakowania poziomego na drogach publicznych, administrowanych przez ZDM, można przesyłać na adres [email protected].

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
89.66 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro