Reklama
Reklama

Jarosław Kaczyński: "od przyszłego roku 500 plus zostanie zmienione na 800 plus!"

fot. Prawo i Sprawiedliwość / TT
fot. Prawo i Sprawiedliwość / TT

W Warszawie w weekend trwa dwudniowa konwencja Prawa i Sprawiedliwości.

Konwencja "Programowy Ul" z udziałem liderów formacji m.in. prezesem Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim odbywa się sobotniego przedpołudnia. W sobotę odbyło się sześć z dziesięciu zaplanowanych debat z ekspertami. W niedzielę oprócz pozostałych debat po raz drugi głos zabrał prezes PiS Jarosław Kaczyński. "Będziemy odnawiać zabytki narodowe. Stać nas na to, żeby odbudować to, co utraciliśmy w wyniku wojny. Polska jest piękna, ale może być dużo piękniejsza!" -zapowiadał. "Musimy twardo bronić naszej wolności i suwerenności. Będziemy prowadzić zręczną politykę" - dodał.

Zapowiedział też, że od przyszłego roku wzrośnie wartość tzw. '500 plus'. "Kontynuujemy naszą politykę społeczną, ale ją rozwijamy. Od przyszłego roku 500 plus zostanie zmienione na 800 plus! Darmowe leki będą dostępne od 65 roku życia oraz dostępne dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia" - mówił Kaczyński. "Zniesiemy opłaty na krajowych autostradach, a sprawą tych prywatnych zajmiemy się w kolejnym roku! To nie koniec konkretów programowych, kolejne będziemy ogłaszać na następnych spotkaniach"- dodał.

"Jesteśmy formacją, która zrobiła wiele dobrego. Będziemy to kontynuować, ale warunkiem jest ciężka praca. Nie będzie łatwo, ale zwyciężymy!" - przekonywał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
54.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro