Reklama
Reklama

Poruszający widok przed wejściem na MTP. Ludzie owinięci w folię leżą na chodniku

fot. L.T.
fot. L.T.

To w ramach protestu.

Jak już informowaliśmy, na Międzynarodowych Targach Poznańskich przez cały weekend trwa Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Trwają też protesty. Aktywiści położyli się dziś przed wejściem na MTP. Są ubrani tylko w bieliznę i owinięci folią oraz polani farbą, symbolizującą krew. W ten sposób chcą pokazać cierpienie zwierząt.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

"Postanowiliśmy zrobić 3 dni demonstracji przeciwko temu wydarzeniu. Nie zgadzamy się, aby zwierzęta były narażone na stres związany z podróżą, umieszczeniem ich w halach wystawowych i narażenie ich na interakcję ze zwiedzającymi ludźmi. Tegoroczna edycja jest szczególnie nastawiona na przedszkolne wycieczki (przedszkolaki wchodzą za darmo), co w naszej opinii ma budować pozytywne skojarzenia dzieci z hodowlą zwierząt. Będziemy tam, aby edukować i uświadamiać, że hodowle zwierząt pozaludzkich wiążą się z ich cierpieniem, ale także dewastują nasze środowisko i niszczą zdrowie całych społeczności" - informowali organizatorzy.

Organizatorami protestu są abolicjonistyczni aktywiści związani ze środowiskiem wolontariuszy Anonymous for the Voiceless, Rozbratem, ze wsparciem poznańskiej grupy Samba Hałastra oraz niedawno powstałą grupą Federacja Wegan dla Zwierząt. "Udział w demonstracjach zapowiedzieli też niezależni aktywiści, którzy planują przemowy. Do udziału w demonstracjach zapraszamy każdego, komu los innych istot nie jest obojętny" - zapowiadali.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro