Reklama
Reklama

Tramwaje wróciły do centrum i na PST. Rozdają szneki z glancem

fot. Jacek Jaśkowiak / FB
fot. Jacek Jaśkowiak / FB

W sobotę, 13 maja, od pierwszych porannych kursów tramwaje wróciły na wyremontowane trasy.

Jak przekazał nam kierownik ruchu CNR MPK, wszystko kursuje zgodnie z zapowiedziami. Wszystkie szczegóły dotyczące zmian wprowadzonych od soboty znajdziemy tutaj.

Na facebookowym profilu Grupy NDI, wykonawcy robót na PST pojawiła się informacja, że dla pasażerów w dniu otwarcia trasy przygotowano niespodziankę. "Halo Miasto Poznań! Zapraszamy na szneki z glancem" - czytamy. "Już w sobotę po 4 rano, wyremontowanym torowiskiem nadjedzie upragniona PESTKA. Zakończyliśmy prace przed terminem, z czego jesteśmy bardzo dumni. Chcielibyśmy też Wam - poznaniankom i poznaniakom serdecznie podziękować za cierpliwość i dobre słowa, jakie płynęły do nas w czasie tej przebudowy" - informują przedstawiciele Grupy NDI. W ramach podziękowania przygotowali dla pasażerów szneki z glancem, które od rana rozdawane były pasażerom na przystanku Aleje Solidarności i Kurpińskiego i Lechicka/Poznań Plaza i Szymanowskiego.

Pamiętajmy, że choć tramwaje wrócą na PST i do centrum już 13 maja, nie oznacza to całkowitego zakończenia prac. "W związku z dążeniem do jak najszybszego oddania do eksploatacji tych newralgicznych dla mieszkańców trasy, po wznowieniu ruchu tramwajowego będą trwały jeszcze prace wokół. Powinny się one zakończyć w czerwcu" - informują przedstawiciele magistratu.

Ul. Św. Marcin między Gwarną a mostem Uniwersyteckim nadal pozostanie placem budowy, dlatego należy zachować szczególną ostrożność. Kontynuowane będą tam prace w ramach Programu Centrum, m.in. związane z nawierzchnią jezdni i chodników. Zakończenie robót na tym odcinku planowane jest na lato.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
15.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro