Reklama

Jałówka uciekła w trakcie montażu wystawy na MTP i przez godzinę biegała po terenie!

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem.

O sprawie poinformowała nas Czytelniczka. - Macie tutaj atrakcje z MTP - napisała i dołączyła nagrania, na których widać jałówkę biegającą luzem po terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Duże zwierzę przebiegało między ludźmi i samochodami. Z relacji naszej Czytelniczki wynika, że obława na jałówkę trwała godzinę. W końcu udało się ją złapać i dostała zastrzyk uspokajający.

Czytelniczka wyjaśnia, że jałówka uciekła jednemu z wystawców, którzy biorą udział w rozpoczynającej się w piątek Narodowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych. Jak potwierdziliśmy nieoficjalnie w MTP, incydent rzeczywiście miał miejsce i na szczęście nikt nie ucierpiał.

  • Aktualizacja
    piątek, 12.05.2023 r., godz. 10.48
    Aktualizacja
    piątek, 12.05.2023 r., godz. 10.48
    Jak precyzuje MTP, zwierzę to nie byk, a ciekawska jałówka, która uciekła w trakcie rozładunku. - W dniu 11 maja w godzinach popołudniowych na terenie targów z transportu jednego z hodowców biorących udział w Narodowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych uwolniła się jałówka. Zwierzę zostało złapane i doprowadzone do boksu. W trakcie incydentu nikt nie ucierpiał. Służby weterynaryjne w porozumieniu z hodowcą zbadały zwierzę i zadbały o jego dobrostan - podaje MTP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro