Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak wraca na ring. Walka w piątek wieczorem, prezydent "chce przetrwać"

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Już w piątkowy wieczór na terenie MTP odbędzie się gala Biznes Boxing Polska.

Prezydent Poznania zawsze podkreślał, że boks to jego ulubiony sport. W walkach charytatywnych mierzył się z Dariuszem Michalczewskim oraz Przemysławem Saletą. Teraz jego przeciwnikiem będzie Mateusz Masternak walczący w wadze junior ciężkiej. Na koncie ma m.in. tytuł mistrza Europy organizacji EBU i wiele medali mistrzostw polski.

Jacek Jaśkowiak nie ukrywa, że piątkowa walka będzie nieco inna od wcześniejszych. - Do tej pory walczyłem z wybitnymi pięściarzami, ale to byli pięściarze tylko trochę młodsi ode mnie, bo o cztery lata. Natomiast Mateusz Masternak jest dzisiaj w swojej kategorii wagowej najlepszym polskim pięściarzem. Moim celem jest to, żeby przetrwać - mówił kilka dni temu w rozmowie z RMF FM.

Podczas gali fundacja In_Spire będzie zbierała pieniądze na wsparcie i zakup sprzętu dla poznańskiego ośrodka rehabilitacji przy ul. Mogileńskiej. Prezydent zdradził, że chodzi o specjalną bieżnię rehabilitacyjną, która kosztuje 0,5 mln złotych, a na którą miasta nie stać.

W przerwach między walkami będzie można wylicytować m.in. podpisaną przez Roberta Lewandowskiego koszulkę FC Barcelony, rękawice Dariusza Michalczewskiego z podpisem pięściarza, czapkę UFC Mateusza Gamrota czy zdjęcie Szymona Brodziaka z autografem twórcy - a także wiele innych.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
14.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro