Reklama
Reklama

Duże zmiany w Volkswagen Poznań. Na czele fabryki stanie kobieta

fot. VW Poznań
fot. VW Poznań

Dietmar Mnich 30 czerwca przestanie być prezesem poznańskiego zakładu.

Jego miejsce zajmie Stefanie Hegels, dotychczasowa dyrektorka zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni. - Tym samym zostanie członkiem trzyosobowego zarządu w pełni złożonego z kobiet - to ewenement w skali przemysłu motoryzacyjnego i w historii koncernu Volkswagen. Obok Hegels, w zarządzie spółki zasiadają także Jolanta Musielak odpowiedzialna za obszar personalny i organizacji oraz Agnieszka Olenderek kierująca pionem finansów, zakupów i IT - wyjaśnia Volkswagen Poznań.

Dotychczasowy prezes poznańskiej fabryki nie kończy pracy w koncernie. Obejmie obowiązki w centrali marki Volkswagen Samochody Dostawcze. W połowie przyszłego roku przechodzi na emeryturę. Od 1 lipca szefem zakładu we Wrześni będzie natomiast Thomas Kreuzinger - Janik kierujący dotychczas Odlewnią VWP w Poznaniu. Tym samym konieczna jest zmiana na stanowisku kierownika odlewni - będzie nim Robert Wielgoss.

- Stefanie Hegels pracuje w koncernie Volkswagen od niemal 27 lat. Jako absolwentka inżynierii przemysłowej, swoją karierę w koncernie Volkswagen rozpoczęła w roku 1996 w Wolfsburgu, a w 2005 przeniosła się do Emden, gdzie objęła kierownictwo działu dyspozycji i gospodarki materiałowej. Po trzyletnim pobycie zagranicznym w Volkswagen Group Rosja w Kałudze, wróciła do Wolfsburga i pracowała na kolejnych stanowiskach kierowniczych w obszarze logistyki koncernu, m.in. w latach 2018 - 2020 jako kierowniczka Logistyki Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze. Od czerwca 2020 r. była dyrektorką zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni - dodaje.

- Thomas Kreuzinger-Janik, który przez ostatnie 6 lat kierował odlewnią w Poznaniu, 1 lipca zastąpi Stefanie Hegels na stanowisku dyrektora zakładu we Wrześni. Pod jego kierownictwem udało się znacząco zrealizować transformację portfolio produktowego odlewni w kierunku elektromobilności, zabezpieczając tym samym przyszłość tego zakładu. Robert Wielgoss, który obecnie odpowiada za linię produktową skrzyń biegów w Grupie Components, przejmie 1 lipca zarządzanie odlewnią Volkswagen Poznań. Wcześniej przez 2,5 roku pracował dla marki Skoda w Czechach jako szef centrum zarządzania projektami i serii wstępnej w Mlada Boleslav.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
4.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro