Reklama
Reklama

Kolejne 'odbruki' w Poznaniu. Ma być bardziej zielono

fot. ZDM
fot. ZDM

Na kilku ulicach w mieście przywrócona zostanie roślinność.

Jednym z miejsc, w którym wkrótce pojawią się rośliny, jest ulica Wyspiańskiego. Na półmetku jest remont chodnika pomiędzy Matejki i Klonowica. - Chodnik od zabudowy ul. Wyspiańskiego oddzielać będą opaski kompensacyjne z kostki kamiennej. Z tego samego materiału wykonane zostaną zjazdy. Na wyremontowanym odcinku nasadzonych zostanie łącznie siedem drzew i 200 sztuk zieleni niskiej (krzewy, trawy i byliny) - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Ale to nie koniec. W tym roku miasto we współpracy z radnymi miejskim i osiedlowymi przywróci zieleń także na innych ulicach. Na Starym Mieście i Śródce zazielenią się ul. Chwaliszewo, Grobla, Łąkowa, Filipińska i Garbary (onkologia). Na Jeżycach rośliny pojawią się na Słowackiego (Kraszewskiego-Wawrzyniaka) oraz Prusa (od Sienkiewicza do Słowackiego). Na Łazarzu odbruki zaplanowano na Wyspiańskiego, Stablewskiego oraz Jarochowskiego (za Hetmańską).

W tym roku zlecono też opracowanie dokumentacji dla odbruków i zasadzenia zieleni na ulicach Gajowej, Kasprzaka, Matejki, Lodowej, Gąsiorowskich, Drużbackiej, Strusia, Górnej Wildzie, św. Czesława, Czarnieckiego i Różanej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro