Reklama

23-latek chciał być sławny. Umieścił w sieci nagranie jak jedzie ekspresówką prawie 260 km/h

Kadr z nagrania | fot. policja
Kadr z nagrania | fot. policja

Do zdarzenia doszło w powiecie kępińskim.

To kolejny przykład tego, że wrzucanie do internetu nagrań z niebezpiecznymi zachowaniami na drodze wiąże się z konsekwencjami dla kierującego. Tym razem chodzi o 23-latka z Mroczenia na terenie powiatu kępińskiego. - W ramach sprawowanego nadzoru nad bezpieczeństwem na drogach powiatu kępińskiego, przeprowadzono analizę informacji dostępnych na serwisach internetowych oraz portalach społecznościowych w związku z odbywającymi się na terenie naszego powiatu licznymi nieformalnymi zlotami samochodowymi - wyjaśniają policjanci z Kępna. Wspomniany wcześniej 23-latek w majówkę dopuścił się przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o 40 km/h. - W związku z popełnionym wykroczeniem został on ukarany wysokim mandatem karnym (800 zł) oraz 9 punktami karnymi - dodają.

Na tym się jednak nie skończyło. Ten sam mężczyzna także w majówkę wrzucił do mediów społecznościowych film, na którym popełnia kolejne wykroczenia. Tym razem jechał z prędkością 256 km/h na trasie S11 poza terenem zabudowanym w miejscu, gdzie ma ona jedną jezdnię. Obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 100 km/h. Młody kierowca bardzo przekroczył więc dopuszczalną prędkość. Policjanci widzieli nagranie i ustalili szczegóły. Okazało się, że popisy 23-latka nagrywał siedzący na miejscu pasażera towarzysz młodego mężczyzny.

- Ponadto ten sam kierujący dzień wcześniej poruszając się innym pojazdem korzystał podczas jazdy z telefonu komórkowego nagrywając swoją jazdę. Podkreślenia wymaga fakt, iż 23-latek z Mroczenia sam umieścił wszystkie nagrania na jednym z portali społecznościowych. Za swoje zachowanie oraz stworzenie zagrożenia dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu drogowego łącznie został ukarany mandatami karnymi na kwotę 3800 zł oraz "zasilił" swoje konto 36 punktami karnymi.

Jak łatwo się domyślić, mężczyzna stracił prawo jazdy. Co więcej, gdyby kiedyś ponownie planował wrócić za kierownicę, będzie musiał zdać egzamin.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.48 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro