Reklama
Reklama

Spotkanie Trójkąta Weimarskiego odbędzie się w tym tygodniu w zamku pod Poznaniem

fot. Łukasz Kędziora
fot. Łukasz Kędziora

12 maja na Zamku w Kórniku, odbędzie się spotkanie ministrów ds. europejskich Trójkąta Weimarskiego z udziałem wicepremier Ukrainy.

Jak informuje Centrum Informacyjne Rządu, w wydarzeniu wezmą udział: Minister do Spraw Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk, Minister ds. Europejskich Francji Laurence Boone, Minister Stanu ds. Europejskich i Klimatu Niemiec Anna Lührmann oraz Wicepremier Ukrainy ds. Integracji z UE i NATO Olha Stefanishyna.

Po konferencji planowany jest między innymi wspólny spacer ministrów Polski, Francji, Niemiec i wicepremier Ukrainy, podczas którego posadzą magnolię w Arboretum Instytutu Dendrologii PAN.

"To spotkanie będzie okazją, aby zderzyły się dwie wizje przyszłości Europy" - mówił we wtorek na antenie Polsat News Szymon Szynkowski vel Sęk, Minister ds. Europejskich. "Europa, która jest proponowana przez Niemcy i Francję, czyli Europa, w której odchodzi się od zasady jednomyślności na rzecz większości kwalifikowanej, gdzie rządzą silni, gdzie centrala podejmowania decyzji jest w Brukseli i w Berlinie, a Europa, w której panują partnerskie relacje między państwami, poszanowanie suwerenności. Europa, która się poszerza w swoim terytorium, ale która potrafi się ograniczyć do najbardziej istotnych wyzwań. I my taką wizje Europy będziemy proponować" - dodał.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
18℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro