Reklama
Reklama

Dywany kwiatowe znów ozdobią Poznań. Co w tym roku usypią?

Jedna z wcześniejszych akcji. | fot. Włodzimierz Hoppel
Jedna z wcześniejszych akcji. | fot. Włodzimierz Hoppel

Tegorocznym tematem X. Poznańskich Dywanów Kwiatowych 2023 będzie - 30 lat Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Dywan Kwiatowy zostanie ułożony w samym sercu Poznania - w parku Adama Mickiewicza na powierzchni trawnikowej przed Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki. Od wielu lat dywany układa Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu we współpracy z Kołem Naukowym Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - KNAK.

"Również i w tym roku wzorem lat ubiegłych do inicjatywy przyłączą się studenci - dwudziestu członków KNAK, którzy pod przewodnictwem mgr inż. arch. kraj. Agaty Walczak-Górki już w czwartek, 11 maja br. wytyczą i usypią tegoroczne Poznańskie Dywany Kwiatowe" - zapowiadają organizatorzy.

Jak dodają, tegoroczny projekt dywanu kwiatowego przedstawia Jubileusz 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w otoczeniu najważniejszych atrybutów działalności jednostki takich jak: turbina wiatrowa, dom - symbol przyjaznych środowisku inwestycji, panele fotowoltaiczne, energia elektryczna czy woda - pompa ciepła.

"Kompozycja ma za zadanie symbolizować, że przyszłość naszego kraju leży w naszych rękach. Tegoroczny Dywan Kwiatowy zostanie ułożony w samym sercu Poznania - w parku Adama Mickiewicza na powierzchni trawnikowej przed Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki" - tłumaczą członkowie Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro