Reklama
Reklama

Samochody Google znowu odwiedzą Poznań

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

Ale pojawią się też w innych wielkopolskich miejscowościach.

Google ogłosił, gdzie w tym roku pojawią się samochody firmy, które będą robić zdjęcia do Google Street View. Sporo z lokalizacji znajduje się w naszym kraju, w tym w Wielkopolsce. Zdjęcia, które dziś oglądamy na mapach, zostaną więc zaktualizowane. Wiadomo, że w przypadku Wielkopolski samochody wyposażone w aparaty pojawią się na pewno w Kaliszu, Koninie, Lesznie, Poznaniu, Pile i Ostrowie Wielkopolskim. Zdjęcia mogą też robić w okolicy tych miast.

Gdy w 2011 roku do Poznania pierwszy raz przyjechały samochody Google StreetView, poznaniacy z niecierpliwością oczekiwali na efekty tych przejażdżek po mieście. Od początku 2012 roku fotografie wykonane przez wyposażone w aparaty pojazdy można oglądać w internecie. Uruchomienie takiej funkcji dla Polski spotkało się z ogromnym zainteresowaniem internautów - szukano siebie na zdjęciach, pojawiło się też kilka nietypowych wydarzeń uchwyconych na fotografiach.

Auta co jakiś czas wracają do stolicy Wielkopolski. Po zebraniu najnowszych zdjęć z ulic trzeba je jeszcze poddać obróbce - zamazać twarze przechodniów i tablice rejestracyjne samochodów. Będzie to trwało prawdopodobnie kilka miesięcy. Wiadomo, że w tym roku zdjęcia mają być robione do listopada.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro