Reklama
Reklama

Klient stacji benzynowej wyczuł woń alkoholu od kierowcy. Zabrał mu kluczyki od auta. Zaskakujące wytłumaczenie kierowcy

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Anrita1705/pixabay.com
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. Anrita1705/pixabay.com

Do zdarzenia doszło w niedzielę na stacji paliw w miejscowości Wyrzysk (powiat pilski).

Mężczyzna już na parkingu zauważył wychodzącego z samochodu kierowcę, miał co do niego podejrzenia, że jest nietrzeźwy - Postanowił natychmiast zareagować, zabrał mu kluczyki i powiadomił o zaistniałym fakcie dyżurnego pilskiej jednostki - podaje sierżant Magdalena Mróz z Komendy Powiatowa Policji w Pile.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Kierowca tłumaczył, że wypił tylko dwa piwa. Policjanci przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 45-latek miał aż 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, ma on odpowiedzieć za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Dzięki odważnej, ale przede wszystkim odpowiedzialnej postawie mężczyzny niebezpieczna jazda pijanego kierowcy została skutecznie udaremniona. Sytuacja ta z pewnością miała duży wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg - powiedziała sierż. Magdalena Mróz z pilskiej policji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
65.23 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro