Reklama

7 osób zatrzymanych w związku ze śmiercią mężczyzny na Starołęce. Miał zostać pobity na Dębcu i porzucony na ulicy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

O tej sprawie informujemy od kilku dni.

W nocy ze środy na czwartek w rejonie ulicy Jędrzejowskiej na poznańskiej Starołęce znaleziono ciało mężczyzny. Policja wstępnie informowała, że być może ktoś przyczynił się do jego śmierci, ale konieczne były dodatkowe badania. Sekcja zwłok nie dała jednak jednoznacznej odpowiedzi, co mogło być przyczyną jego śmierci. Podejrzewano, że mogło dojść do pobicia.

W poniedziałek policjanci informują, że w związku ze sprawą śmierci 53-latka zatrzymano siedem osób. - Według ustaleń policjantów zaangażowanych w sprawę, 53-latek w środę przebywał na terenie poznańskiego Dębca. Na ul. Opolskiej spotkał się z kilkoma osobami. Tam miało dojść do pobicia. Został następnie przewieziony samochodem na poznańską Starołękę i porzucony na ul. Jędrzejowskiej. Kobieta, która poinformowała służby o przypadkowym znalezieniu zwłok, okazała się osobą powiązaną z całą sprawą. O tych wszystkich ustaleniach na bieżąco informowano prokuratorów z Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto - wyjaśnia Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

- Na podstawie zebranych przez policjantów materiałów dowodowych ona i jej mąż usłyszeli zarzuty nieudzielenia pomocy pobitemu oraz zarzut utrudniania śledztwa. Kolejny zatrzymany w tej sprawie mężczyzna miał ogłoszony zarzut pobicia. Cała trójka trafiła do Aresztu Śledczego. Kolejne dwie osoby usłyszały zarzuty posiadania i handlu narkotykami. Zostały oddane pod dozór Policji. Ostatnie dwie z zatrzymanych osób po przesłuchaniu w charakterze świadków zostały zwolnione - dodaje.

Sprawa cały czas jest w toku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
11.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro