Reklama
Reklama

Stary Rynek: chodniki na majówkę gotowe? Poznaniator nie zostawia suchej nitki na "paździerzowym granicie". Mamy odpowiedź miasta

fot. Poznaniator FB
fot. Poznaniator FB

Okazuje się, że miejsce pod ogródki gastronomiczne, które na pierwszy rzut oka wyglądało na gotowe, wcale takie nie jest.

28 kwietnia, tuż przed majówką, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak pokazał w mediach społecznościowych zdjęcia pierwszego ogródka gastronomicznego wystawionego na nowowybudowany chodnik na Starym Rynku. - Na Starym Rynku sukcesywnie pojawiają się nowe chodniki wzdłuż kamienic. Dzięki temu restauratorzy mogą już ustawiać stoliki na zewnątrz swoich lokali - napisał.

Po kilku dniach ten sam ogródek stał się bohaterem wpisu w mediach społecznościowych Poznaniatora. Na zdjęciach pokazanych na Facebooku widać, że niektóre elementy stanowiące chodnik, wcale nie są wykonane z trwałych materiałów, co zostało wyśmiane. - Ktoś pytał... no i jest jak byk, na majówkę paździerzowy granit - skomentowano fotografie.

Zapytaliśmy Poznańskie Inwestycje Miejskie o to, czy zamontowanie tymczasowych płyt to rozwiązanie zastosowane przez wykonawcę prac czy może przez restauratora, który chciał powiększyć przestrzeń pod ogródek. Jak wyjaśnia Maja Chłopocka z Poznańskich Inwestycji Miejskich, była to inicjatywa właściciela restauracji. - Tymczasowe (tylko na majówkę) ułożenie płyt OSB w miejscu planowanej kostki porfirowej było inicjatywą restauratora, o której wiedział i na którą wyraził zgodę Wykonawca robót budowlanych. Obecnie płyty te są już zdemontowane, ponieważ w ich miejscu rozpoczyna się w tym tygodniu zaplanowane układanie kostki - tłumaczy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro