Reklama
Reklama

Wielkopolska będzie mieć kolejny uniwersytet. Prezydent RP podpisał ustawę

fot. Akademia Kaliska
fot. Akademia Kaliska

Formalnie Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego zacznie funkcjonować 1 października 2023 r.

Jak już informowaliśmy na łamach epoznan.pl, ustawę w tej sprawie Sejm RP przyjął 9 marca br. Za powołaniem Uniwersytetu Kaliskiego głosowało 425 posłów, 3 było przeciw, a 14 wstrzymało się od głosu. Następnie ustawa trafiła do Senatu, a później z poprawkami ponownie do Sejmu i stamtąd na biurko prezydenta RP.

"Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 14 kwietnia 2023 r. o utworzeniu Uniwersytetu Kaliskiego im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego" - poinformowało w piątek biuro prasowe kancelarii Prezydenta RP.

"To historyczne wydarzenie nie tylko dla naszej uczelni, ale także Kalisza i regionu!" - komentuje jeszcze Akademia Kaliska.

Formalnie Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego zacznie funkcjonować 1 października 2023 r. "Nadzór nad nim sprawować będzie, podobnie jak nad Akademią, minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego i nauki. Pierwszym rektorem Uniwersytetu, na okres do końca kadencji rozpoczętej w dniu 1 września 2020 r., będzie rektor Akademii Kaliskiej prof. Andrzej Wojtyła, a członkowie senatu oraz rady Akademii staną się członkami senatu i rady Uniwersytetu pierwszej kadencji. Mienie obejmujące własność i inne prawa majątkowe Akademii stanie się mieniem Uniwersytetu, a ten wstępuje z dniem utworzenia w prawa i obowiązki Akademii, w tym prawa i obowiązki wynikające z decyzji administracyjnych" - czytamy w komunikacie uczelni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
16.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro