Reklama
Reklama

41-letni poznaniak z zarzutem zabójstwa ojca. Są nowe informacje dotyczące dramatycznego zajścia w mieszkaniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. sierż. sztab. Łukasz Kędziora / ZP KWP
Zdjęcie ilustracyjne | fot. sierż. sztab. Łukasz Kędziora / ZP KWP

Do zdarzenia doszło w majowy weekend.

Jak już informowaliśmy na łamach epoznan.pl, do tragicznego zdarzenia doszło w ubiegły wtorek wieczorem. Jak ustalili dziennikarze Polskiej Agencji Prasowej, 41-letni poznaniak podczas kłótni zaatakował swojego ojca. Mężczyźni mieli razem spożywać alkohol w jednym z mieszkań przy ulicy Bukowskiej. "W jej trakcie młodszy z mężczyzn uderzył starszego mężczyznę butelką w głowę. Jego życia nie udało się uratować" - opisywała w czwartek w rozmowie z dziennikarzami mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji.
41-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Przedstawiono mu też zarzut zabójstwa ojca.

"Według naszych ustaleń uderzył swojego ojca butelką w głowę, co spowodowało upadek pokrzywdzonego. Wówczas podejrzany zaczął kopać ojca po głowie i po klatce piersiowej, doprowadzając do powstania rozległych obrażeń skutkujących śmiercią tego mężczyzny" - opisywał w piątek w rozmowie z PAP, prok Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Jak ustalono, 41-latek był już wcześniej karany między innymi za fałszowanie dokumentów, znęcanie się, przywłaszczenie mienia czy niepłacenie alimentów. Teraz grozi mu nawet dożywocie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro