Reklama

Rusza nabór na płatne studia medyczne. "Nadal nie wiadomo, kto będzie prowadzić zajęcia"

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. LeeJeongSoo/pixabay.com
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. LeeJeongSoo/pixabay.com

W Poznańskiej Akademii Nauk Stosowanych w najbliższy poniedziałek rozpocznie się rekrutacja.

Już od 8 maja chętni będą mogli składać dokumenty, na razie bez wyniku maturalnego. Muszą jedynie uiścić najpierw opłatę rekrutacyjną w wysokości 2,2 tysiące złotych.

Poznańska ANS to kolejna szkoła wyższa, która chce kształcić przyszłych lekarzy. Pozwolenie na utworzenie płatnych studiów magisterskich na kierunku lekarskim minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wydał jej w kwietniu. O samej szkole nie wiadomo zbyt wiele, od lat nie uczestniczy w rankingach. Równie tajemniczy jest też jej najnowszy projekt - informuje "Gazeta Wyborcza".

Jedyne, czego można dowiedzieć się w sprawie studiów medycznych, to fakt, że zajęcia będą odbywały się tylko w trybie dziennym. Dziennikarze Gazety Wyborczej ustalili, że studenci mają mieć zajęcia w szpitalu wojewódzkim przy ul. Lutyckiej w Poznaniu.

Czesne na kierunku medycznym będzie rosło z każdym rokiem akademickim. Na przykład, za pierwszy semestr studiów medycznych student zapłaci 25 tysięcy złotych, czyli w sumie 50 tysięcy za cały pierwszy rok. Następnie na ostatnim, szóstym roku studiów przyjdzie mu zapłacić po 37 tysięcy złotych za semestr, czyli łącznie 74 tysiące złotych. Koszt całych studiów, to kwota 368 tysięcy złotych.

"Gazeta Wyborcza" podkreśla, że wciąż nie wiadomo, kto będzie prowadził zajęcia na studiach medycznych - Z naszych informacji wynika, że uczelnia rozmawia z kilkoma bardzo znanymi lekarzami z Poznania. I z co najmniej jednym z nich podpisała umowę przedwstępną - podaje "Gazeta Wyborcza".


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro